קהילת Ed.il, המכון הישראלי לחדשנות ע"ר | אבן גבירול 30, Wework תל אביב 

על תכנית Bottom Up

"חינוך ירושלמי – Bottom Up" היא תכנית ראשונה מסוגה המקדמת חדשנות חינוכית במערכת החינוך.

התכנית נעשת בשיתוף עמותת המכון הישראלי לחדשנות, למנהל חינוך ירושלים.  

 

מטרת התכנית היא ליצור חיבור בין מערכת החינוך בעיר על רבדיה השונים, ובין זירה הולכת וגדלה של יזמים טכנולוגיים-חינוכיים, ובכך לקדם פדגוגיה חדשנית באמצעות יצירת התנאים להכנסת כלים חדשניים לתוך בתי הספר. 

 

Bottom Up  - חינוך שבא מלמטה

אנו מבקשים לייצר מעטפת תומכת ליוזמות חינוכיות שצומחות מלמטה  למעלה  - מתוך קהילת המורים לטובת מערכת החינוך כולה. במסגרת זו נכשיר את הלבבות לנושא, ניצור מרחב להתנסות, נקדם יצירת שיח מפרה בין מורים ויזמים ונלווה את שילוב היזמים בבתי הספר, כדי לשפר הן את דרכי עבודתם של המורים ואת עוצמת הלמידה של התלמידים.

 

התוכנית פותחת בלימוד של מגוון הכלים הקיימים כבר היום, דרך תמיכה בתהליכי קבלת-החלטות בשאלת הפתרון המתאים לצרכי בית הספר, וכלה בליווי תהליכי ההטמעה בבתי הספר. 

 

למה ירושלים

אין מתאימה מהעיר ירושלים לתכנית שכזו, שכן בה נמצאים כל המרכיבים הנדרשים לה: מוסדות אקדמאיים רבים, איכותיים ומגוונים; קהילת סטרט-אפים הצומחת בהתמדה; מערכת חינוך המחויבת לנושא, שהיא גם מהגדולות והמגוונות בישראל ומסגרת עירונית תומכת. מארג ייחודי זה מהווה קרקע פורה ליצירת השראה, פיתוח והטמעה של חדשנות חינוכית, שמשרתת את מוסדות החינוך, את ציבור המורים ואת התלמידים וההורים בעיר.